TANIM

Yapı içinde bulunan, deprem esnasında yapının tüm birimlerine yakın mesafede olan, yapı içindeki bireylerin kolayca ulaşabileceği, deprem esnasında yapı tamamen yıkılsa bile sağlam kalacak ve yıkılmayacak şekilde tasarlanmış, güçlü çelik malzemelerden imal edilmiş, yapıya etkiyecek olan ilave ağırlığı statik-betonarme projede etkitilmiş alandır.

HAYAT KORİDORU içinde bulunan ankastre dolaplarda, temel gıda maddeleri, su, ilkyardım malzemeleri, periyodik kullanılan ilaçlar, fener, düdük, sinyal gönderici, telsiz, radyo, yeterli miktarda pil, powerbank, kazma, kürek, yangın tüpü, gaz ve toz maskesi vs gibi en kötü durumda dahi, enkaz altında kurtarılmayı beklerken hayatta kalmanızı sağlayacak malzemeler bulunacaktır.

 
Neden Hayat
Koridoru
Olabilecek en kötü senaryoya göre tasarlanan HAYAT KORİDORU, Deprem esnasında ve sonrasında hayatta kalmanızı sağlamak amacı ile yapılmaktadır.
DEVAM
Deprem Esnasında
Panik Yapmayın
Deprem esnasında düşünecek zamanınız olmayacak! Önceden plan yapın! Önceden tatbikat yapın!
DEVAM
Hayat Koridoru
Hayat Kurtarır
HAYAT KORİDORU konut içindeki tüm mahallerde  bulunan insanların eş zamanlı bir şekilde, en hızlı ulaşabilecekleri ortak noktadır.
DEVAM


TEKNİK

Yapı içinde bulunan, deprem esnasında yapının tüm birimlerine yakın mesafede olan, yapı içindeki bireylerin kolayca ulaşabileceği, deprem esnasında yapı tamamen yıkılsa bile sağlam kalacak ve yıkılmayacak şekilde tasarlanmış, güçlü çelik malzemelerden imal edilmiş, yapıya etkiyecek olan ilave ağırlığı statik-betonarme projede etkitilmiş alandır. Olabilecek en kötü senaryoya göre tasarlanan HAYAT KORİDORU, Deprem esnasında ve sonrasında hayatta kalmanızı sağlamak amacı ile yapılmaktadır. HAYAT KORİDORU içinde bulunan ankastre dolaplarda, temel gıda maddeleri, su, ilkyardım malzemeleri, periyodik kullanılan ilaçlar, fener, düdük, sinyal gönderici, telsiz, radyo, yeterli miktarda pil, powerbank, kazma, kürek, yangın tüpü, gaz ve toz maskesi vs gibi en kötü durumda dahi, enkaz altında kurtarılmayı beklerken hayatta kalmanızı sağlayacak malzemeler bulunacaktır.
ANASAYFA TANIM GERÇEKLER İLETİŞİM
©2019 | Tüm Hakları Saklıdır.